Bi imeli počitniško delo v trgovini z oblačili?

Sezona testov, izpitov in najrazličnejših zaključevanj šolskega leta je na vrhuncu. Napovedujejo se poletne počitnice, ki so lahko bolj ali manj dinamične, kar je pogosto odvisno od dopustniškega proračuna.

Za tiste, ki bi radi zaslužili kak dinarček ali evro, poleti vedno obstaja možnost počitniškega dela. In če vaši starši niso premožni magnati s svojim podjetjem ali vsaj odličnimi vezami, je tu nekaj nasvetov, kako najti počitniško delo v trgovini z oblačili!

Počitniško delo v trgovini

Slika: FreeDigitalPhotos.net, Matt Banks

1. Pozanimajte se na študentskem servisu, kateri delodajalci iščejo študente ali pa kar sami povprašajte v trgovini, če bodo iskali nov kader. Ne glede na to ali telefonirate ali se osebno oglasite v trgovini, bodite vljudni, pozdravite, se nasmehnite in predstavite. Stavek "A rabte kej za delat?" v kombinaciji z naslanjanjem na blagajniški pult običajno ne deluje.

2. Bodite urejeni. Da. Urejeni, ne ceneni. Če ne iščete ravno dela na tržnici, morebitne ponaredke torbic ipd. pustite doma. Pozanimajte se, v kakšni trgovini iščete delo, in se temu prilagodite. Trgovina s prestižnimi znamkami bo verjetno slabo reagirala na grungy glamur, trgovina s hitro modo pa najverjetneje ne prenese kostimčkov in klasičnih hlač.

3. Pozanimajte se o znamkah, ki jih trgovina ponuja. Preverite lokacije njihovih znamk po svetu in v Sloveniji, ugotovite, kateri ciljni skupini je trgovina namenjena.

4. Na razgovoru govorite po resnici. Ne zagotavljajte, da ste redna stranka v trgovini, če to morda niste. Trgovci poznajo svoje redne stranke. Če imate delovne izkušnje, ki vključujejo delo s strankami, na blagajni, v skladišču, to poudarite. Hkrati poudarite tudi, da se z veseljem učite novih stvari. Marsikatera trgovina ima vpeljan svoj lasten način dela in stavki, kot so:" V XX smo pa drugače delali", so blazno moteči.

5. Na razgovoru nikakor ne nosite oblačil z vidnimi napisi konkurenčnih trgovin. Isto velja za čas, ko boste že veselo delali!

6. Če lahko delate okoli razprodaj in med vikendi, je to ogromen plus.

7. Če ste redna stranka v trgovini in načrtujete, da boste povprašali za počitniško delo, razmislite o svojem obnašanju v trgovini med nakupovanjem. Vpitje, razmetavanje in kritiziranje kolekcije niso najboljša priporočila. Vljudnost in pozitivna navdušenost nad znamko pa vas lahko pripeljeta daleč.

8. Pripravite si odgovore na tipična vprašanja: kdaj lahko pričnete z delom, koliko časa lahko delate, kakšne so vaše delovne izkušnje, kaj veste o znamki, kaj študirate ipd.

9. Pripravite si odgovore na situacijska vprašanja, ki jih nekateri delodajalci radi zastavljajo: kaj storite, ko stranka vstopi v trgovino, kako bi stranki predstavili modo harem hlač, kaj bi storili, če bi sumili na krajo. Če ne veste, kaj odgovoriti, pomislite na trgovino, kjer ste sami že bili zadovoljni s postrežbo, in razmislite o obnašanju prodajalcev.

10. Pripravite si vprašanja, ki vas zanimajo: kakšen je delovni čas, kaj bo obsegalo moje delo, ali moram biti na kaj posebno pozoren, kolikokrat na teden bom delal, kako in kdo me bo uvajal ter, nenazadnje, kakšno je plačilo in kdaj je izplačilo za opravljeno delo. Tako boste vedeli, kako razporejati počitniške finance.

Če boste iskali delo v trgovini, v kateri radi kupujete in so vam kolekcije všeč, je to že pol uspeha. Pozitivna naravnanost, nasmeh in dobra volja pa so druga polovica. Ne skrbite, vsega se da naučiti in če je vaš bodoči počitniški delodajalec razumen, se tega zaveda tudi sam.

Objavljeno v Lifestyle, označeno z , , , , , .
Naredite si zaznamek.

Bi imeli počitniško delo v trgovini z oblačili? komentirano: 1x

  1. Pingback: dadko

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

*